Podróże

Czym jest hotelarstwo i dlaczego warto wybrać je jako specjalizację studiów?

Czym jest hotelarstwo i dlaczego warto wybrać je jako specjalizację studiów?

Hotelarstwo to sektor przynoszący co roku wielomilionowe zyski na całym świecie. Z tego względu zatrudnienie w hotelarstwie znajdują tysiące osób, również w Polsce. Tym samym wybór studiów ze specjalnością hotelarską może być świetnym posunięciem – zwłaszcza dla osób, które są otwarte, uwielbiają pracę z ludźmi i nie lubią rutyny. 

Hotelarstwo – studia dla komunikatywnych, ciekawych świata ludzi

Dla kogo studia hotelarskie – a właściwie studia ze specjalnością hotelarstwo – będą najlepszym wyborem? W pracy w tym sektorze z pewnością odnajdą się osoby mające wysokie zdolności komunikacyjne, otwarte na poznawanie nowych ludzi i lubiące pracę w dynamicznym środowisku, w którym trudno o rutynę. Hotelarstwo powinno spodobać się też osobom wszechstronnym, które z jednej strony są kreatywne i potrafią myśleć nieszablonowo, a z drugiej potrafią szybko rozwiązywać problemy, wyciągać wnioski i pracować zespołowo. W branży hotelarskiej bez wątpienia przyda się również znajomość języków obcych; język angielski jest w tym przypadku absolutną podstawą, jednak niezwykle przydatny jest również język niemiecki, hiszpański czy francuski.

Czym jest hotelarstwo

Czym jednak zajmuje się osoba pracująca w hotelarstwie? Wiele zależy od stanowiska, na przykład recepcjoniści zajmują się zameldowywaniem i wymeldowywaniem gości oraz udzielaniem im niezbędnych informacji. To oni często rozwiązują też problemy, jakie zgłaszają im goście. W hotelarstwie pracuje też sporo osób na stanowiskach kierowniczych – zajmujących się zarządzaniem hotelem, nadzorem nad personelem, pilnowaniem standardów obsługi, planowaniem strategii, zarządzaniem rezerwacjami czy ustalaniem cen i promocji. Oprócz tego w hotelarstwie pracują też osoby zajmujące się gastronomią, utrzymywaniem czystości, ochroną obiektu czy organizacją wydarzeń. 

Hotelarstwo i turystyka – czego można nauczyć się na tych studiach?

Dla osób, które myślą o pracy w tym sektorze, interesująca może być zatem specjalność hotelarstwo na kierunku turystyka i rekreacja na Uniwersytecie WSB Merito. Osoby, które zdecydują się na studia na tej uczelni, dowiedzą się nie tylko jak prowadzić obiekty hotelowe czy tworzyć oferty obiektów noclegowych, ale też nauczą się organizacji spotkań konferencyjnych i biznesowych, analizowania rynku usług hotelarskich czy poznają nowoczesne metody aktywizacji sprzedaży. Słowem – absolwenci specjalności hotelarstwo na Uniwersytecie WSB Merito będą w pełni przygotowani do pracy na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w branży hotelarskiej, co z pewnością jest ogromną zaletą dla ambitnych osób wiążących swoją przyszłość z tym sektorem.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Redakcja skupia się na wszystkim, co istotne w kwestii podróżowania, sportu i turystyki. Przeczytaj nasze artykuły, a dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze!